Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Všetci kradnů

6. 12. 2016 15:29:54
Proslavené rčení má v sobě dvě poselství. První, že pan B se potkává jen se sobě podobnými a druhé, že demokracie to umožňuje. Její princip spočívá v rovnováze vlivných skupin.

Vlivné jsou ty, které ve vládnutí vidí především zdroj snadných zisků. Mnoha lidem uniká, že žijí v pohádce o demokracii jako spravedlivém a nejlepším možném systému.

Jeden z mých někdejších nadřízených mně obvinil z obohacování se na obsahu mé práce. Její výsledek měl v podobě programu na disketách sloužit úřadu, tehdy ještě bez počítačové sítě, k zprostředkování orientačních dat, se kterými jsem pracoval. Podezříval mně z konání, které si do mne projektoval. Nechápal jsem tehdy jeho chování. Z části to bylo motivováno paranoiou, postupně jsme jím byli podezříváni všichni. Z části mohl mít vlastní zkušenosti s podobnými svody. Nedokázal nejspíš pochopit jinou motivaci, než osobní zisk.

Je dobré, že v demokracii lze volit i miliardáře nebo feudála. Ale jen pro ně samotné. Může se přihodit, že se mezi nimi objeví filantrop anebo schopný manažer myslící na blaho celku, ale předpokládat, že nemají důvod se nadále obohacovat na úkor obyvatelstva je pošetilé. Zbohatli na nás všech. Vrstva, která je instaluje a udržuje systém v chodu je složena z lidí, kteří jim slouží, neboť doufají, že zaujmou jejich postavení.

Celé to od počátků civilizace stojí na lidech vytvářejících skutečné hodnoty. Ti nemají čas, ani kapacity na to, aby si nenechali ukrást 90% ze své práce. Jsou udržováni v nouzi a příslibem lepších zítřků aktivováni jen k přeskupení sil mezi mafiemi.

Kyvadlo mezi demokracií, v níž povolaní a schopní všeho kradou a totalitou, kdy totéž činí jedna osoba nebo jeho rodina či parta, se pomalu překlápí. Pohání jej především nenasytnost podílníků na moci a naštvanost masy těch využívaných. Nemusím připomínat, že se dostanou z bláta do louže. Čeho se v totalitě dočkají, je jen více práce a možná satisfakce, že za ně někdo jiný zakroutil krkem té bandě ohlupovačů. I diktátor má omezenou životnost a pokud nerozpoutá válku, s nostalgií na něj vzpomínají.

Proč to celé píšu. Stojíme před změnou paradigmatu. Zatím jen někteří lidé zjistili, že kromě hmotných statků, jsou postupně okrádáni i o jistoty, ve kterých se celé to divadlo odehrává. První je k likvidaci určen stát, jeho ochranná síla se vytrácí a je delegována na vyšší celek. Kdyby nám EU garantovala stejné bezpečnostní jistoty, ponechala nám národní jinakost a starala se o ochranu vnitřních obchodních vazeb, vše by plynulo klidně.

Jenže s jídlem roste chuť. Evropský parlament, obsazený většinově z doma nepohodlných politiků, najmenoval evropskou komisi, orgán prosazující neomarxistické teze. Podporuje bezbřehou globalizaci nejen v obchodní rovině a zasahuje svými regulacemi a svou LGBT a multikulturní agendou do denního života jednotlivých států a občanů, relativizuje rodinu a tradiční zvyky.

Doma zatím rafinovaní přisluhovači a užiteční idioti brání koncept, na jehož konci má být totální rozvrat tradičních pořádků a nová Evropa bezmocných lidí, nechráněných před sociálním inženýrstvím psychopatů. Slouží, lžou a ohlupují za peníze z daní a někteří tomu i věří.

Nechápou, že bujení rasismu je následkem nekonání vlád ve prospěch občanů státu a příčinou posilování skupin frustrovaných primitivů hajlujících na koncertech. Prvoplánový strach a boj proti dosud marginálním bojůvkám, je doprovázen nálepkováním kohokoliv, kdo nepřemýšlí jako oni.

Tak dlouho budeme smířliví k neoprávněným nárokům menšin, ustupovat a křivit zákony, až nám oranžová zhnědne jako to pověstné kaliko. Přijde ten, který se nezakecá. Pak tito vstřícní budou první na řadě k likvidaci, protože budou špatným svědomím těch, kteří skrývali své skutečné záměry.

Autor: Daniel Řehák | úterý 6.12.2016 15:29 | karma článku: 27.79 | přečteno: 975x

Další články blogera

Daniel Řehák

Očekávání

je příčinou rozdílného hodnocení parlamentních voleb. Každý má nějaké politické ukotvení. Od toho se odvíjí naše (ne)spokojenost s výsledky, doufejme, že dosud nezfalšovanými.

22.10.2017 v 23:35 | Karma článku: 3.96 | Přečteno: 113 | Diskuse

Daniel Řehák

Pražský Orloj – aktualizace

Až po opravě opět odkryjí Pražský orloj, měli bychom ty svaté, které nikdo už pořádně ani nezná nahradit novými ikonami. Neměli bychom zapomenout ani na ještě žijící proslavené Čechy.

26.5.2017 v 13:15 | Karma článku: 10.42 | Přečteno: 259 | Diskuse

Daniel Řehák

Kdyby Trump.

byl skutečně příznivcem alternativ, jak si o něm někteří snili. Kdyby byl opravdu sympatizant Putina. Kdyby se chtěl nějak vymanit z nátlaku vlivných zástupců Deep state, nabízí se metoda a návod na likvidaci protivníků

21.4.2017 v 19:01 | Karma článku: 12.24 | Přečteno: 489 | Diskuse

Daniel Řehák

Mešity kam se podíváš

Chcete-li vidět, jaká čeká budoucnost západní Evropu za pár let, nemusíte do Turecka. Za humny na Balkáně máte zemi, kde se vliv islámu nejen nevytratil, ale ještě posílil.

17.3.2017 v 0:02 | Karma článku: 23.06 | Přečteno: 1561 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Martin Bělík

Pohled na volby očima marketéra

Nechci hodnotit programy stran ani jejich kvalitu a kandidáty. Chci se jen trochu zamyslet, proč byli úspěšní a proč ne. A také bych přidal zamyšlení pro mladé o sociálních sítích.

24.10.2017 v 0:05 | Karma článku: 6.49 | Přečteno: 108 |

Otto Černý

Kdepak přistěhovalci, národe švédský, vy sami.

Švédskem otřásá skandál. Úspěšný a oblíbený programový ředitel švédského kanálu TV 4 byl svými kolegyněmi nařčený ze sexismu, rasismu, homofobie a sexuálních obtěžování.

23.10.2017 v 21:17 | Karma článku: 36.70 | Přečteno: 1600 | Diskuse

Iva Kabosch

Chci premiéra s koulema aneb ne machiavellismu v praxi!

Otevřený dopis Andreji Babišovi v jeho médiu. Chcete mluvit s občany, tak tady mě máte. Čtěte, reflektujte, diskutujte, reagujte. A hlavně: buďte chlap, nefňukejte a makejte!

23.10.2017 v 21:13 | Karma článku: 22.86 | Přečteno: 886 | Diskuse

Jan Dvořák

Časy se překotně mění. Švejk narazil zpochybněním IQ třetiny voličů

Ano, nastal čas klást si vyšší cíle. A hlavně, už nešvejkovat, a makat. Když nadávat na nové poměry, tak otevřeně, bez dvojsmyslů, aby bylo jasné, jak to myslíte, že nejste anarchistický bořič, ale konstruktivní buřič, buříček.

23.10.2017 v 18:55 | Karma článku: 16.56 | Přečteno: 739 | Diskuse

Zdenek Horner

JakoNacismus v Česku zvedá hlavu

Po volebním úspěchu SPD Tomia Okamury se dalo čekat, že u Jakonacistů dojde okamžitě k posunu dojmu o legalitě propagace fašismu. Pokud laskavého čtenáře zaráží slůvko Jako před slovem Nacismus, vysvětlení je uvnitř.

23.10.2017 v 18:42 | Karma článku: 9.96 | Přečteno: 803 | Diskuse
Počet článků 262 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1277

Zprvu jsem hledal deníček, kam bych zapsal vzpomínky, vystrašen matčinou ztrátou paměti. Potom jsem se stal závislý na karmě a následně jsem rozpoznal, jak jsem si tím pěstoval ego a dal jsem si oddech, Ten co byl nakopnut vlastní botou, teď píše pro sebe a pro kohokoliv proto, aby si v sobě udělal jasno. Hemžící se chaotické myšlenky je třeba svázat a podrobit kritice, aby po nich něco zbylo.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.